by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Bendraukime!

Bendravimas yra apsikeitimo mintimis, idėjomis ir informacija procesas, kurio metu žinutės priėmimas, supratimas ir reakcija į ją yra taip pat svarbu, kaip ir jos siuntimas. Bendraudami ir kalbėdamiesi su kitais, mes išreiškiame savo jausmus, dalijamės savo apmąstymais, sužinome ką nors naujo, praplečiame žinias ir atrandame savo asmenybę.

 

Skirtingos bendravimo sąlygos, formos ir priemonės leidžia jį suskirstyti į žodinį, neverbalinį, ar rašytinį bendravimą, taip pat į skirtingas formas – monologą, dialogą, diskusiją, debatus, privatų ir formalų bendravimą. Galime bendrauti asmeniškai arba naudodamiesi technologijų galimybėmis, jei esate fiziškai skirtingose vietose. Seniausios komunikacijos formos yra pranešimų palikimas ant urvų sienų ir laiškų siuntimas, tačiau šiais laikais vis labiau naudojama skaitmeninė komunikacija – skaitmeninės žinutės skaitmeniniuose įrenginiuose: el. laiškų siuntimas, bendravimas per išmaniuosius telefonus, vaizdo skambučiai, telekonferencijos ir pan.

8_LT.jpg

Kodėl skaitmeninė komunikacija tapo tokia populiari?

1. Tai pigu, greita, lengva ir ekologiška.
2. Tai leidžia pranešimus ilgą laiką saugoti, sisteminti ir apdoroti.
3. Ji nėra apribota nei laiku, nei erdve ir įveikia didelius atstumus.
4. Ji sumažina kalbos barjerus – gali būti naudojami, pavyzdžiui, vertėjai.
5. Leidžia naudoti ir derinti skirtingas komunikacijos formas – vaizdo, garso, nuotraukų ir dokumentų dalijimąsi bei dar daugiau.

 

Žinoma, bet koks procesas turi privalumų ir trūkumų. Skaitmeninio bendravimo rizikos yra tokios: asmeninių ryšių praradimas, suvokimo ir santykių paviršutiniškumas, per didelis bendravimo srautas, susijęs su daugybe nereikalingų pranešimų, pažeistas duomenų saugumas ir kiti.


Šiame kurse jūs:

  • Susipažinsite su populiariausiomis komunikacijos priemonėmis ir jų naujausiomis funkcijomis, išmoksite jas tobulinti;
  • Sužinosite, kaip rūpintis savo įrenginiu, pavyzdžiui, telefonu, ir asmeniniu saugumu;
  • Sužinosite, kas yra skaitmeninis pėdsakas ir kaip atsakingai jį sukurti.