by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Kurkite!

Prasmingas ir efektyvus skaitmeninių technologijų naudojimas nėra kompiuterinių žaidimų žaidimas, muzikos klausymas, serialų žiūrėjimas ar bendravimas su draugais 24 valandas per parą. Skaitmeninės technologijos suteikia galimybę kiekvienam tapti autoriumi, kuriančiu įvairų turinį – tekstą, muziką, paveikslėlius, vaizdo įrašus – ar net leidžia pradėti savo verslą. Todėl šiandieniniame pasaulyje gebėjimas atsakingai kurti ir dalytis turiniu yra itin svarbus įgūdis.

 

Sužinok, kaip sukurti Save!

Pagrindinis lygis

Naudodamasis skaitmeninėmis priemonėmis, galiu sukurti paprastą skaitmeninį turinį (pvz., tekstą, lenteles, paveikslėlius, garso failus) bent vienu formatu. Sugebu minimaliai redaguoti kitų sukurtą turinį. Aš žinau, kad turinys gali būti saugomas autorių teisių. Galiu pasinaudoti programine įranga ir programomis, norėdamas pakeisti paprastas funkcijas ir parametrus (pvz., pakeisti numatytuosius nustatymus).

Vidutinis lygis Aš sugebu kurti sudėtingesnį įvairių formatų skaitmeninį turinį (pvz., tekstą, lenteles, paveikslėlius, garso failus). Norėdamas sukurti tinklalapį ar tinklaraštį, galiu tai padaryti naudodamasis šablonais (pvz., WordPress). Moku naudotis įprasto formatavimo įrankiais (pvz., sukurti išnašas, diagramas, lenteles), kad galėčiau formatuoti turinį, kurį sukūrė kiti arba aš pats. Aš žinau, kaip sukurti nuorodą į turinį ir kaip pakartotinai naudoti autorių teisių saugomą turinį. Esu įgijęs vienos programavimo kalbos programavimo pagrindus.

Aukščiausias lygis Gebu kurti ar konvertuoti įvairaus formato daugialypės terpės turinį, naudodamas skirtingas skaitmenines platformas, įrankius ir aplinkas. Galiu sukurti svetainę naudodamas programavimo kalbą. Gebu dirbti su patobulintomis įvairių įrankių formatavimo funkcijomis (pvz., derinti skirtingų formatų dokumentus, naudoti sudėtingas formules). Aš žinau, kaip naudotis licencijomis ir autorių teisėmis. Gebu naudoti kelias programavimo kalbas. Žinau, kaip kompiuteriniu įrankiu kurti, redaguoti ir modifikuoti duomenų bazes. (Šaltinis: europass.cedefop.europa.eu, 2017, „Skaitmeninis gebėjimas“)

 
Sveikiname, jei esate pasiekęs aukščiausią lygį!

 

Lietuvoje ir kitur pasaulyje atlikti tyrimai rodo, kad jaunimas internetą ir skaitmenines technologijas labiau naudoja pramogoms. Todėl vis daugiau išteklių skiriama mokant kurti kokybišką turinį, ugdomi įgūdžiai naudoti technologijas kaip įrankį savo tikslams pasiekti ir realizuoti save. To negalima išmokyti mokykloje kaip vieno dalyko – tai sudėtingas įgūdis ir, tobulėjant technologijoms, mokytis naudotis jomis reikia nuolatos.

 

Šiame kurse jūs sužinosite, kaip žengti pirmuosius žingsnius ir tapti autoriumi:

  • Kaip sukurti įtikinamą pranešimą.
  • Kaip informaciją pavaizduoti grafiškai.
  • Kaip kurti kokybiškas nuotraukas.
  • Kaip fotografuoti ir kurti judančius paveikslėlius.
  • Kaip tinkamai išsaugoti informaciją.
  • Kas yra autorių teisės ir kaip jų laikytis.