by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos moksleiviai kartu su KTU ekspertais kūrė skaitmeninio etiketo taisykles

Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos moksleiviai kartu su KTU ekspertais kūrė skaitmeninio etiketo taisykles

Projektas „Skaitmeninis moksleivio IQ“ surengė antrąsias kūrybines dirbtuves moksleiviams. Šįkart Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokiniai turėjo galimybę kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU), socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto ekspertų pagalba sukurti savo interneto taisykles „Skaitmeninis etiketas“ konkursui. Kol kas, Simono Daukanto gimnazija – daugiausiai darbų pateikusi mokykla.

Kūrybinio konkurso „Skaitmeninis Etiketas“ tikslas – sukurti pirmąsias Lietuvos moksleivių interneto etiketo taisykles. Šįkart lapkričio 27 d. „Skaitmeninis Moksleivio IQ“ komanda aplankė Vilniaus Simono Daukanto gimnaziją ir kartu su daugiau nei šimtu moksleivių dvi pamokas komandose kūrė savo interneto taisykles.

9-12 kl. moksleiviams „Samsung“ atstovė pristatė „Skaitmeninio Moksleivio IQ“ programą ir pasidalino įdomiais statistikos duomenimis, iš kurių galima daryti išvadą, kad apie kibernetinį saugumą ir tinkamą elgesį internete turėtume kalbėti daugiau.

Kūrybinio ir kritinio mąstymo įgūdžiai šiandien yra neatsiejama kasdienybės dalis. Tad siekdami ugdyti šiuos gebėjimus „Skaitmeninis moksleivio IQ“ komanda pasikvietė KTU dėstytojų komandą, kurie savo žinias mokiniams bandė perteikti per kūrybinį žaidimą.

Susiskirstę po 4-5 moksleivius ir vieną komandai atstovaujantį mokytoją, mokiniai dvi valandas klausė KTU ekspertų užduočių ir intensyviai kūrė skaitmeninio etiketo taisykles, nusakančias, kaip kiekvienas turėtų elgtis virtualioje aplinkoje.

Pasibaigus kūrybinėms dirbtuvėms, mokiniai iš viso pateikė 30 darbų, kurie varžysis dėl „Skaitmeninis etiketas“ konkurso nugalėtojo titulo. „Skaitmeninis moksleivio IQ” primena, kad konkurse gali dalyvauti 9-12 kl. Moksleiviai iš visos Lietuvos. Visos dalyvių komandos kovos dėl galimybės laimėti vertingus „Samsung“ prizus. Darbai laukiami iki gruodžio 23 d.

Pirmosios vietos nugalėtojai bus apdovanoti išmaniaisiais telefonais, o komandą lydintis mokytojas – planšetinių kompiuteriu, išmaniais prizais bus apdovanoti ir antrosios vietos nugalėtojai, o dar penkios komandos gaus specialius simbolinius prizus.

Plačiau apie konkurso taisykles sužinok ČIA