by-cube6726DE18-128E-43E4-B447-D06D47091442icon-password-hideicon-password-showicon-soc-twitterCAD844F2-320D-45C6-B175-AF8D01DF9766icon-soc-whatsapp112CBFE3-B5AA-4B81-8862-89F6C0D8AA7D

„Solve for Tomorrow“ grįžta: šiemet priziniame fonde – net 16 tūkst. eurų

„Solve for Tomorrow“ grįžta: šiemet priziniame fonde – net 16 tūkst. eurų

Didžiulės sėkmės sulaukęs 9-12 klasių moksleivių konkursas „Solve for Tomorrow“ šiemet kvies jaunuolius iš Baltijos šalių generuoti idėjas ir ieškoti technologinių sprendimų tvaresniam rytojui kurti. Prizinis fondas išties įspūdingas – nugalėjusiai komandai atiteks 5 tūkst. eurų piniginis apdovanojimas ir 5 tūkst. eurų vertės prizas „Samsung“ įrenginiams įsigyti.

Dvyliktus metus iš eilės technologijų bendrovės „Samsung“ organizuojamas socialinės atsakomybės projektas „Solve for tomorrow“ šiemet 9-12 klasių Baltijos šalių moksleivius kviečia generuoti idėjas ir ieškoti technologinių sprendimų tvaresnei aplinkai kurti. Trijų geriausių idėjų autoriams atiteks net 16 tūkst. eurų prizinis fondas.

2022 m. konkurso tema pasirinkta neatsitiktinai – šių dienų kontekste mūsų planetos ekosistemos balansas itin svarbus. Tam, kad kuo daugiau kartų galėtų gyventi švarioje ir sveikoje planetoje, būtina atitinkamų veiksmų imtis jau dabar. Todėl „Samsung“ moksleivių klausia – kaip pasitelkti technologijas jau šiandien, kad rytoj gyventume tvariau?

„Per ilgus šio projekto gyvavimo metus esame daugybę kartų įsitikinę, kad moksleivių įdėjos ir ryžtas gali padėti pasiekti puikių rezultatų. Šiemet Baltijos šalių moksleivius kviečiame į gyvenimą mokykloje ir bendruomenėje pažvelgti per tvarumo prizmę ir ieškoti technologinių sprendimų, kurie prisidėtų prie aplinkos tausojimo. Laukiame įvairiausių jaunimo idėjų: nuo mobiliųjų programėlių iki aplinkosaugos iniciatyvų“, – teigia konkurso ir programos „Solve for Tomorrow“ vadovė Baltijos šalyse Eglė Tamelytė. 

Į 3-5 dalyvių komandas susibūrę moksleiviai paraiškas dalyvauti konkurse galės teikti rugsėjo mėnesį, o idėjas plėtoti iki gruodžio. Tam, kad idėjos būtų išpildytos visapusiškai, dalyvių komandas konsultuos įvairių sričių mentoriai.

Dalyvių paraiškas vertins patyrusi jungtinė Baltijos šalių komisija, kuri atsižvelgs į šiuos kriterijus: ar siūloma remtis naujausiomis technologijomis, ar kūrybinė idėja yra originali, ar įmanoma idėją įgyvendinti realybėje ir į tai, kokį teigiamą socialinį poveikį tai gali duoti visuomenei.

9-12 klasių moksleiviai teikti konkurso paraiškas galės iki spalio 6 d. projekto svetainėje www.solvefortomorrow.lt. Sėkmingiausiai programoje pasirodžiusios komandos paaiškės 2023 metų pradžioje, finaliniame idėjų pristatymo renginyje. Konkurso prizinio fondo, kuris bus padalintas trims laimėtojų komandoms, vertė siekia 16 tūkst. eurų. Nugalėjusiai komandai šiais metais atiteks 5 tūkst. eurų piniginis apdovanojimas ir 5 tūkst. eurų vertės prizas „Samsung“ įrenginiams įsigyti. Prizais bus apdovanotos ir antrą bei trečią vietą užėmusios komandos. 

Praėjusiais metais „Samsung“ būrė moksleivių komandas pandemijos sukeltoms visuomenės problemoms spręsti – jaunuoliai bandė atkurti pusiausvyrą tarp gyvenimo skaitmeninėje erdvėje ir gyvenimo realybėje. „Solve for Tomorrow“ finale dalyvavo net 15 moksleivių komandų iš Baltijos šalių. Prizines vietas užėmė komandos iš Latvijos ir Estijos, kurioms buvo išdalintas 18 tūkst. vertės prizinis fondas, tačiau finale rungėsi ir 5 komandos iš Lietuvos.

Tarp finale besirungiančių komandų Lietuvos moksleiviai pristatė idėjas, kurios galėtų padėti atsitraukti nuo kasdieniškos rutinos, pakelti nuotaiką bei, naudojantis technologijomis, pagerinti realaus gyvenimo kokybę. Moksleiviai iš Lietuvos pristatė, kaip įvairios programėlės padėtų įveikti vienišumo pojūtį, skatintų savanorystę, mažintų nusikalstamumą, atskleistų daržininkystės naudą ir pagerintų vartotojo patirtį restorane.

Registracija ir daugiau informacijos: www.skaitmeninisiq.lt.